Музей без имена
Изоставената сграда на театър La Strada се превърна в сцена на втория Museum of Less Ordinary, като на откриването му тази събота имаше повече от 700 посетители.
Предизвикателството в него е да чуеш по-ясно вътрешния си глас, когато между теб и произведението не застават предварителни нагласи и предразсъдъци. Затова името на автора липсва, водещо е личното усещане, което експозицията създава.
Музеят, който ще бъде отворен до 07.10. включително, е осезаемо променен и предлага интерпретации на героите в кампанията на Finlandia, 1000 Years of Less Ordinary Wisdom. Посетителят се потапя в цялостно сетивно изживяване, а не концентрира вниманието си само върху едно от сетивата. Експонатите представляват интерактивни инсталации, създадени специално за музея без имена и “кутиите“, в които са разположени, вместо да ги скриват, засилват тяхното въздействие.
Проектът поставя акцент върху личното изживяване, смелостта да се вслушаме в него и да го споделим, защото комфортът да харесваме утвърдени имена и установени модели ни превръща в последователи.
Museum of Less Ordinary продължава да работи със студио Комплект, които избраха авторите и за първия музей на Славянска 29 през август. Куратори са на редица изложби и събития по програма “Култура” на Столична община, познаваме ги от One Design Week, списанията Light и Едно. Дизайнът на кутиите и в първия, и във втория Less Ordinary Museum са идея и изпълнение на архитект Иван Тошков Иванов.
Комплект работят заедно с него по интерактивните инсталации в музея без имена като част от кампанията на водка Finlandia, 1000 Years of Less Ordinary Wisdom. Всеки посетител може да се наслади и на един less ordinary коктейл от Finlandia.